reklama

elkový počet nakažených od konce ledna stoupl na 1,041.075, což činí Francii sedmou zemí s nejvyšším počtem nakažených na světě, uvádí agentura Reuters. Francie má zhruba 67 milionů obyvatel.

Počet mrtvých kvůli nemoci covid-19 se zvýšil ze čtvrtečních 162 na dnešních 298. Ve francouzských nemocnicích leží s nemocí covid-19 15.000 pacientů, o 1000 více než ve čtvrtek.

Prezident Emmanuel Macron při návštěvě nemocnice ve městě Pontoise na předměstí Paříže uvedl, že podle současných vědeckých poznatků "bude nutné žít společně s virem přinejmenším do léta". Prezident nevyloučil, že bude nutné zpřísnit již přijatá opatření a dále omezit vycházení. Současná opatření mají platit přinejmenším do začátku prosince.

Agentura AFP uvedla, že prezidentově manželce Brigitte Macronové vyšel dnes negativní test na koronavirus. První dáma byla od pondělí v izolaci kvůli kontaktu s nakaženým.

Nejvyšší francouzský správní orgán dnes zamítl žádost na zrušení zákazu nočního vycházení, který platí od soboty v Paříži a dalších osmi velkých městech. Žádost podalo několik občanských sdružení. Ve čtvrtek vláda rozhodla o rozšíření zákazu na další departementy. Zákaz nočního vycházení se tak od dnešní půlnoci dotkne 46 milionů Francouzů.

reklama