Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve střední Francii se v supermarketech prodávaly rostliny konopí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Konopnyshop.cz

Stovky rostlin v květináčích s označením "konopí" se objevily v supermarketech a zahradnictvích ve středofrancouzském departementu Puy-de-Dome. S odvoláním na místní četnictvo o tom informoval deník Le Figaro. Prodej jakékoli rostliny s označením konopí je ve Francii zakázán.

Do prodeje se na sedmi místech v tomto departementu, který má více než 650.000 obyvatel, dostalo téměř 400 rostlin. Jakmile to četnictvo zjistilo, s pomocí armády všechny květináče s konopím zabavilo a většinu z nich zničilo. Část rostlin nyní prochází analýzou, aby se zjistilo, jestli obsahovaly aktivní látky THC a případně kolik.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že rostliny pocházely z Itálie, kde je nakoupil dodavatel, který je pak rozeslal svým obvyklým odběratelům. "Za celým případem s největší pravděpodobností stojí neznalost zákonů. Někteří lidé si myslí, že konopí už je legalizováno, přestože zůstává nebezpečnou drogou," sdělil agentuře AFP četník z jedné místní stanice, který si nepřál být jmenován.

"Je třeba připomenout, že obchod s jakýmkoli produktem získaným z konopí musí být v souladu s platnými předpisy a že prodej jakékoli rostliny označené jako konopí je ve Francii přísně zakázán," dodal.

Témata:  konopí Francie

Související

Aktuálně se děje

12. června 2026 8:28

Simona Babčáková skoncovala s Facebookem. Není tam bezpečno

Naprostá většina slavných lidí ze šoubyznysu vnímá potřebu být na sociálních sítích, ale najdou se i lidé, kteří to vidí jinak. Je to například známá česká herečka Simona Babčáková, která fanouškům nedala na vybranou a oznámila, že opouští Facebook. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Švýcarsko, ilustrační foto

Komentář

Švýcarsko se chystá na referendum, které může mít vliv i na Česko

Švýcarsko čeká v neděli hlasování, které může výrazně změnit podobu celé země. V celostátním referendu budou občané hlasovat o iniciativě, která má zabránit tomu, aby počet obyvatel země v budoucnu překročil hranici deseti milionů. V hlasování se střetávají obavy z masové migrace a nedostatku bydlení s varováními před hospodářským útlumem a roztržkou s Bruselem. Za těsného stavu průzkumů zůstává výsledek otevřený. V referendu se nejedná jen o omezení volného pohybu osob, ale také o zásadní změnu ve volném vstupu na švýcarský trh. Pokud by padl a vrátila se cla, byla by to pro český export citelná rána.