"Této války se neúčastní jen vojáci a ti, kteří vzali do ruky zbraň, (ale i) naše malé děti, které se neprovinily ničím jiným, kromě toho, že se narodily právě zde a právě v této době. Ony opravdu ničemu nerozumí, co se děje, ale jednoznačně potřebují ochranu, protože jejich otec odešel na frontu, a možná je mezi těmi téměř 9000 hrdiny, kteří padli," uvedl dnes Zalužnyj podle ukrajinských médií.

Podle AFP předchozí odhad pocházel z poloviny dubna, kdy prezident Volodymyr Zelenskyj zmínil, že od zahájení ruské ofenzivy padlo až 3000 ukrajinských vojáků a asi 10.000 jich bylo zraněno. Poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak před časem uvedl, že ztráty ukrajinské armády činí 100 až 200 vojáků denně, poznamenal web RBK Ukrajina. Ministr obrany Oleksij Reznikov podle něj také dříve uvedl, že nejvyšší ztráty Kyjev zaznamenal v květnu.

Ukrajina ani Rusko vlastní ztráty neoznamují, informují však poměrně pravidelně o ztrátách druhé strany. Podle ukrajinského generálního štábu přišla ruská invazní armáda za necelých šest měsíců války o 45.400 vojáků. Podobné údaje poskytnuté jednotlivými stranami konfliktu nelze nezávisle ověřit.