Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Velká loď KLDR vyrazila pytlačit k Japonsku, dopadla zle

Velké vlny
Velké vlny
Foto: Pixmac

V Japonském moři se dnes srazila japonská hlídková loď s velkým severokorejským rybářským plavidlem, které se částečně potopilo.

Přes deset členů jeho posádky, kteří skončili v moři, bylo zachráněno, informovala později japonská pobřežní stráž. Incident se podle ní stal ve výlučné ekonomické zóně Japonska.

Hlídková loď patřila japonskému rybolovnému úřadu. Ten podle agentury Reuters uvedl, že jeho loď severokorejské plavidlo před srážkou varovala. Nikdo z její posádky nebyl zraněn.

Podle AP nastala kolize u severního pobřeží Japonska v místech bohatých na ryby, kde nelegálně loví mnoho rybářů z KLDR. Tokio v této oblasti posílilo hlídky, které z ní v červnu donutily odplout přes 300 severokorejských lodí.

Témata:  Severní Korea Japonsko lodní nehody

Související

Aktuálně se děje

20. dubna 2026 16:54

Případ Heleny Vondráčkové. Zpěvačka řekla, jaké přání se jí nesplnilo

Helena Vondráčková toho v životě dokázala spoustu, o tom není pochyb. Jeden sen už si ale nesplní. Jde o záležitost týkající se jejího osobního života. Slavná zpěvačka je sice šťastně vdaná, ale dětí se nikdy nedočkala. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy