reklama

Podle CDC bylo v USA ke dnešku spotřebováno skoro 300 milionů dávek covidových vakcín. Alespoň jednu dávku dostalo něco přes 166 milionů lidí, tedy přibližně 50,1 procenta populace. Plně naočkovaných je 40,2 procenta obyvatel USA.

Mezi jednotlivými státy jsou při tom značné rozdíly. Nejdále jsou s imunizací na severovýchodě v Maine, Massachusetts, Connecticutu a Rhode Islandu, kde evidují až 53,6 procent plně naočkovaných. Ve Vermontu kromě toho dostalo první dávku vakcíny už skoro 70 procent populace. V některých jižních státech jako Mississippi, Louisiana a Georgia nebo také v málo lidnatém Wyomingu se podíly plně naočkovaných pohybují okolo 30 procent.

To vše v čase, kdy epidemie covidu-19 v USA dál slábne, zatímco očkování je nejpomalejší od konce února. Průměr počtů vykázaných dávek za poslední týden podle listu The New York Times klesl skoro na 1,5 milionu, zatímco v polovině dubna byl více než dvojnásobný.

Americký prezident Joe Biden na začátku měsíce vytyčil cíl dosáhnout do 4. července 70procentní proočkovanosti alespoň jednou dávkou u dospělé populace. Statistiky CDC ukazují, že aktuálně má jedno očkování za sebou 62,2 procenta obyvatel USA ve věku 18 let a vyšším.

reklama