Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vlak v Rusku se potýkal s velbloudem. VIDEO je hitem internetu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Vlak v jižním Rusku nabral hodinové zpoždění poté, co mu do cesty vstoupil velbloud. Před houkající lokomotivou sice utíkal, opustit kolejiště ale odmítl.

Píše o tom deník The Moscow Times. Na ruských sociálních sítích široce sdílené video zachycuje sudokopytníka ve stepní krajině poblíž hranic s Kazachstánem, jak k neradosti strojvůdce netečně cválá po kolejích.

Nic na tom nemění ani ohlušující klakson lokomotivy. "Běžel 22 kilometrů v hodině, teď běží 13 kilometrů za hodinu," je slyšet hlas strojvůdce.

Místní železniční společnost Povolžské dráhy uvedla, že případů, kdy divoká či domácí zvířata vběhnou do kolejiště, v poslední době v Astrachaňské oblasti přibývá.

"Každý případ v sobě nese potenciální riziko zranění cestujících a posádky lokomotiv," uvedla dceřiná společnost ruského státního dopravce RŽD.

Témata:  Rusko velbloudi vlaky

Související

Aktuálně se děje

13. ledna 2026 12:27

Konečně lidem na očích. Jana Boušková se po dlouhé době ukázala na veřejnosti

Jana Boušková se poprvé po vleklých zdravotních problémech ukázala na veřejnosti. Fanoušci jsou samozřejmě rádi, ale teď budou vyhlížet její návrat do televize či do divadla. Známá herečka ještě zásadní rozhodnutí neudělala.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy