Proces budou moci vysílat televize a zároveň bude streamován na internetové platformě YouTube, uvedl soudce McAfee z okresu Fulton. Informovala o tom BBC.

Ve čtvrtek z nových soudních dokumentů vyplynulo, že Trump se cítí být nevinen. K soudu se měl dostavit osobně, ale využil místního práva, které umožňuje obžalovaným, aby se osobní účasti zřekli, napsala CNN. Někteří další lidé, kteří jsou v kauze obviněni společně s bývalou hlavou státu, se cítí být nevinni a stejně jako on nevyužili možnosti být osobně u soudu. Jde například o Sidneyho Powella.

Exprezident Trump je obviněn kvůli pokusu zvrátit porážku ve státě Georgia během prezidentských voleb v roce 2020. Společně se spolupracovníky čelí obvinění z 41 trestných činů, mezi nimiž nechybí vydírání. Sazba za tento trestný čin je až 20 let vězení.

I vzhledem k počtu obviněných stojí před všemi zúčastněnými dlouhý proces, napsal deník New York Times. Favorit na zisk republikánské nominace pro boj o Bílý dům se vydal místním úřadům minulý týden, přičemž vznikla vůbec první vězeňská fotografie bývalého amerického prezidenta v historii.

Trumpa za poslední měsíce obvinili ve čtyřech kauzách. Jde v nich nejen o snahu zvrátit výsledky voleb, ale také například o údajné nelegální přechovávání tajných dokumentů.