Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vrtulník na Sibiři vletěl do sněhové bouře, nouzové přistání bylo tvrdé

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: mil.ru

Patnáct lidí dnes utrpělo zranění při tvrdém nouzovém přistání vrtulníku v ruském Krasnojarském kraji. S odvoláním na ruské úřady o tom informovala agentura AP.

Vrtulník Mi-8 s 21 cestujícími a třemi členy posádky zastihla ráno krátce po startu z obce Bajkit na Sibiři sněhová bouře, která poškodila ocasní část stroje, uvedli představitelé místní pobočky ruského ministerstva pro mimořádné situace.

Lidem, kteří byli při nouzovém přistání zraněni, byla poskytnuta lékařská pomoc; dva z nich zůstávají nadále v nemocnici, sdělily zdravotnické úřady. Policie zahájila vyšetřování nehody.

Témata:  letecké nehody Rusko vrtulníky Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

24. července 2026 21:14

Překvapivě to nebyl Karel III. ani William. Kdo jako první vymazal prince Andrewa ze života?

Princezna z Walesu se stala vůbec prvním členem britské panovnické rodiny, který zcela přerušil veškeré vazby s bývalým princem Andrewem. Podle královského životopisce Christophera Andersena zaujala Kate nekompromisní postoj a rezolutně odmítala jakýkoliv kontakt při společných svátečních či rodinných příležitostech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy