Slovensko začátkem týdne rozhodlo o vyhoštění tří pracovníků ruského velvyslanectví v Bratislavě kvůli jejich činnosti odporující vídeňské úmluvě o diplomatických stycích. Slovenská policie zadržela v případu čtyři osoby pro podezření ze špionáže ve prospěch Ruska.

Jeden ze zadržených se objevil na nahrávce s asistentem vojenského přidělence ruského velvyslanectví Sergejem Solomasovem, o něhož mimo jiné přebral peníze. Podle Denníku N je Solomasov jedním z trojice pracovníků ruského velvyslanectví, které Slovensko v reakci na aféru vyhostilo.

Zacharovová dnes prohlásila, že počínání slovenských úřadů je "zklamáním", které nutně povede ke zhoršení vzájemných vztahů. Krok pod "falešnou záminkou" podle ní "nezůstane bez odezvy". Bratislava se snaží držet krok s ostatními zeměmi nikoliv přátelskými vůči Rusku a přidává se k "protiruské kampani", dodala mluvčí.

Moskva obvykle na vyhoštění svých diplomatů reaguje recipročně - vypovězením stejného počtu diplomatických pracovníků ze zastoupení dané země v Rusku.