Prokuratura původně stanovila dnešek jako první možný termín pro mimosoudní dotazování. Ve čtvrtek ale přišla zpráva, že Ivana Trumpová byla nalezena mrtvá ve svém bytě na Manhattanu, pravděpodobně po zástavě srdce. Rodačce z Československa bylo 73 let.

"Ve světle včerejšího (čtvrtečního) skonu Ivany Trumpové jsme obdrželi žádost od právního zastoupení Donalda Trumpa a jeho dětí o odročení všech tří jednání, na nichž jsme se dohodli," oznámil dnes úřad newyorské generální prokurátorky Letitie Jamesové. "Jde o dočasný odklad... V tuto chvíli nemůžeme poskytnout další informace o termínech nebo čemkoli jiném," citoval z prohlášení zpravodajský web Axios.

Prokuratura chce republikánského exprezidenta a jeho dvě dospělé děti vyslechnout v souvislosti s dlouhotrvajícím občanskoprávním vyšetřováním činnlosti firmy Trump Organization. Tu podezírá z manipulací s hodnotou jejího majetku ve snaze zajistit si výhodnější půjčky nebo se vyhnout placení některých daní.

Případ se odvíjí souběžně s kriminální kauzou, kterou vůči Trump Organization spustila prokuratura na Manhattanu. Ta loni společnost a jejího dlouholetého finančního šéfa Allena Weisselberga obvinila z daňových podvodů. Firma i Weisselberg to odmítají, Trump obě kauzy vedené prokurátory zvolenými za Demokratickou stranu prezentuje jako politický "hon na čarodějnice".