Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vývoz ruského uhlí by letos mohl klesnout o 30 procent

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Těžba uhlí v Rusku by v letošním roce mohla klesnout ve srovnání s loňskem o 17 procent na 365,1 milionu tun a vývoz této suroviny o 30 procent na 156 milionů tun.

Agentuře Interfax to sdělilo ruské ministerstvo energetiky.

To je nejméně příznivá prognóza, která byla vypočtena pro případ, že by vstoupilo v platnost úplné embargo na ruské uhlí, poznamenal resort.

Evropská unie v reakci na ruskou vojenskou agresi na Ukrajině zavedla v dubnu další balíček sankcí proti Moskvě, jeho součástí je i zákaz dovozu uhlí z Ruska do evropské sedmadvacítky počínaje letošním srpnem.

Témata:  uhlí

Související

Aktuálně se děje

6. ledna 2026 14:04

Mrazivé počasí svírá Česko a zatím nepolevuje. Platí nové varování

Mrazivé počasí bude pokračovat i v nejbližších dnech. Nejchladnější má být noc na čtvrtek, vyplývá z nové výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty budou klesat hluboko pod nulu.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy