Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vzkaz z Vatikánu. Papež se pomodlil za oběti tornáda na jižní Moravě

Papež František
Papež František
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Papež František se dnes pomodlil za lidi, které na jižní Moravě postihlo tornádo. V modlitbě, kterou pronesl ke Svatopetrskému náměstí, se zmínil o mrtvých, zraněných i těch, kteří museli opustit živlem zničené domovy.

"Modlím se za mrtvé a za zraněné a za všechny, kteří museli opustit své těžce poničené domovy," řekl papež František v pravidelné nedělní modlitbě Angelus. Obyvatele jihovýchodní části České republiky také ujistil, že jim je nablízku.

Ve čtvrtek extrémní bouře, krupobití a tornádo postihly Břeclavsko a Hodonínsko. Na následky bouře zemřelo pět lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Škody na poničených domech, automobilech a dalším majetku se odhadují ve stovkách milionů korun.

Témata:  Papež František Tornádo na Moravě

Související

Aktuálně se děje

9. října 2025 18:30

Česko překonalo očekávání. Lidé utrácí více, než se čekalo.

Maloobchodní tržby v Česku za letošní srpen překonaly očekávání. V meziročním vyjádření totiž stouply o 3,5 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali, že růst bude čítat jen 3,1 procenta. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy