"Všichni víme, že zastáváme odlišné politické postroje," řekl generální tajemník liberální FDP Volker Wissing. "U některých témat nebude hledání shody snadné, proto jsou tyto třístranné rozhovory důležité," uvedl s tím, že rozpory je možné vyřešit.

Wissingův sociálnědemokratický kolega Lars Klingbeil novinářům řekl, že dnešní jednání nebylo žádné zdvořilostní setkání. "Byl to intenzivní rozhovor o tom, čeho chceme společně dosáhnout," řekl. "Víkend využijeme k důkladné přípravě na pondělní jednání," dodal.

Michael Kellner, který je generálním tajemníkem Zelených, prohlásil, že po dnešku může říci, že kompromis je dosažitelný. "Čeká nás ještě hodně dlouhá cesta, ale najít společné řešení půjde," řekl.

Volby v Německu se konaly 26. září a těsně v nich zvítězila SPD s 25,7 procenta hlasů, druhá skončila konzervativní unie CDU/CSU s 24,1 procenta hlasů. Analytici očekávají, že vznik vlády potrvá dlouhé týdny až měsíce, takže dosluhující konzervativní kancléřka Angela Merkelová by mohla zemi vést až do Vánoc. Merkelová po 16 letech v kancléřství odchází z politiky.