V Evropě, do které WHO řadí i bývalé země Sovětského svazu, za poslední týden přibylo nově nakažených o 18 procent. Růst v tomto regionu s 53 státy pokračoval čtvrtý týden v řadě. Počet lidí s covidem-19, kteří zemřeli, se zvýšil o 14 procent. Celkově tak přibylo 1,6 milionu nových případů infekce a 21.000 úmrtí, vyplývá z každotýdenní epidemiologické zprávy WHO.

Zástupci organizace nepříznivou situaci v Evropě dávají do souvislosti s poměrně nízkou proočkovaností v její východní části. Země jako Ukrajina, Rumunsko, Moldavsko a Gruzie měly v uplynulém týdnu nejvyšší přírůstky v přepočtu na 100.000 obyvatel.

V celosvětovém měřítku v absolutních číslech za poslední týden nejvíce nakažených přibylo ve Spojených státech, kde testy na koronavirus vyšly pozitivně v 513.000 případech. Ve srovnání s předchozím týdnem to ovšem znamená pokles o 12 procent. Druhá je Británie, kde hygienici evidovali více než 330.000 nově infikovaných a třetí Rusko se skoro čtvrt milionu nových případů za poslední týden.