Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Wizz Air nabízí dalších 100.000 letenek zdarma Ukrajincům prchajícím z vlasti

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air nabízí dalších 100.000 letenek zdarma Ukrajincům, kteří prchají kvůli ruské invazi ze své vlasti. S odvoláním na oznámení aerolinek o tom informovala agentura MTI.

Letenky platí na lety společností Wizz Air Hungary a Wizz Air UK na 800 linkách mezi 15. zářím a 8. prosincem. Pomohou "obyvatelům Ukrajiny dostat se do svých destinací", uvedla společnost Wizz Air.

Letecká společnost zájemce směřuje na speciální webovou adresu.

Už dříve, na počátku března, nabídla obdobně Wizz Air 100.000 letenek Ukrajincům na linky po Evropě z Polska, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Rusko Ukrajinu napadlo 24. února.

Témata:  Ukrajina letectví a letadla

Související

Aktuálně se děje

27. února 2026 20:04

Okamura přijal pozvánku České televize do Otázek Václava Moravce

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se po devíti letech objeví v politickém diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce na obrazovkách České televize. Šéf jedné z koaličních stran přijal pozvánku od televizních dramaturgů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Alí Chameneí, íránský ajatolláh

Íránský ajatolláh Alí Chameneí byl zabit

Americký prezident Donald Trump v sobotu večer potvrdil, že íránský nejvyšší vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, byl zabit při rozsáhlém společném úderu Spojených států a Izraele. Trump tuto zprávu oznámil prostřednictvím své sociální sítě Truth Social, kde Chameneího označil za jednoho z nejhorších lidí v historii. Podle prezidenta je jeho smrt spravedlností nejen pro íránský lid, ale i pro Američany a občany mnoha dalších zemí.