reklama

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

YouTube přitom bude podle Wojcickiové vyhodnocovat situaci na základě vládních vyjádření a varování, zvýšeného počtu policistů na různých místech země nebo podle výskytu násilné rétoriky na své vlastní platformě. "Znovu ten účet zapneme," poznamenala však Wojcickiová.

Společnosti Facebook a Twitter po 6. lednu Trumpovi zcela zablokovaly účty na svých sociálních sítích. Trumpův zákaz na Twitteru je přitom trvalý, Facebook zaslal věc k posouzení své nezávislé dozorčí radě, která má rozhodnout o dalším osudu exprezidentova profilu.

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále shlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Sociální média v USA čelí silnému tlaku některých zákonodárců a expertů, aby na svých stránkách více zasahovaly proti šíření konspiračních teorií či násilné rétorice. Trumpovi stoupenci naopak technologické společnosti obviňují z omezování konzervativních hlasů na internetu.

reklama