Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za rodinnou tragédii označila slovenská policie nález čtyř mrtvých

Policie SR, ilustrační fotografie.
Policie SR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Za rodinnou tragédii označila dnes slovenská policie případ čtyř mrtvých lidí, jejichž těla policisté našli v úterý v jednom z bytů v Michalovcích na východě země. ČTK o tom dnes informovala policejní mluvčí Lenka Ivanová, detaily k činu neuvedla. Podle médií muž zastřelil svou manželku, dvě děti a pak obrátil zbraň proti sobě. Počtem obětí jde v zemi o spíše ojedinělý případ svého druhu.

"Je nevyhnutelné uklidnit veřejnost. Podle doposud shromážděných a vyhodnocených informací jde o rodinnou tragédii, která si bohužel vyžádala čtyři lidské životy," uvedla Ivanová. Dodala, že po činu se šířily spekulace o tragédii a o tom, zda údajný vrah není na svobodě. Policie zahájila v případu trestní stíhání kvůli podezření z vraždy.

Podle slovenských médií střelec zanechal u dveří do bytu dopis. Televize Markíza uvedla, že motivem muže mohly být finanční problémy. V minulosti otec rodiny podle Markízy patřil mezi prosperující podnikatele; před několika lety prodal internetovou firmu, peníze ovšem špatně investoval a o většinu z nich přišel. Televize dodala, že manželka se s ním chtěla rozvést.

Témata:  policie SR Slovensko

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Izrael, ilustrační foto

Bývalý šéf izraelské tajné služby měl vyhrožovat hlavní prokurátorce ICC

Bývalý šéf izraelské tajné služby Mossad, Yossi Cohen, údajně vyhrožoval bývalé hlavní prokurátorce Mezinárodního trestního soudu (ICC), Fatou Bensoudové. Na několika tajných schůzkách na ni údajně vyvíjel nátlak, aby zastavila vyšetřování Izraelců kvůli podezření z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti na okupovaných palestinských územích. Uvedl to deník The Guardian, který se odvolává na vysoce postavené izraelské zdroje.