reklama

Postižena je horská oblast v okrese Lu-ting. Úřady tam ohlásily sedm mrtvých. Podle AFP později televizní stanice CCTV informovala o dalších 14 obětech z města Ja-an. Otřesy poškodily domy a způsobily sesuvy půdy i přerušení dodávek elektřiny. Půda a kamení zablokovaly místní dálnici.

Otřesy pocítili i obyvatelé provinčního střediska Čcheng-tu, vzdáleného od centra otřesů asi 200 kilometrů. Ve městě byla kvůli covidu-19 vyhlášena uzávěra, která se týká většiny z jeho 21 milionů obyvatel.

Jeden z nich Ťiang Tan-li řekl, že strávil pět minut pod stolem ve svém bytě v 31. patře a mnoho jeho sousedů utíkalo dolů po schodišti. "V červnu bylo také silné zemětřesení, ale tehdy jsem se moc nebál. Tentokrát hodně, protože bydlím vysoko a z těch otřesů se mi udělalo zle," řekl Ťiang.

V červnu při zemětřesení v téže provincii zahynul jeden člověk a šest lidí bylo zraněno. Otřesy tehdy měly sílu 6,1 stupně.

Západní Čína čelí zemětřesením relativně často. V květnu 2008 si zemětřesení o síle 7,9 stupně v S'-čchuanu vyžádalo skoro 90.000 obětí.