Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Záplavy ve Venezuele si vyžádaly nejméně 20 mrtvých

Povodně, ilustrační fotografie.
Povodně, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Nejméně 20 lidí zemřelo při záplavách způsobených prudkými dešti, které v posledních dnech zasáhly Venezuelu. Dalších 17 lidí se pohřešuje. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AFP.

Nejhůře zasaženy jsou tři obce ve státě Mérida včetně Tovaru, kde řeka Mocotíes zaplavila ulice a kde stále nefunguje elektřina a telefonické spojení. Voda blokuje i přístup do obce.

Deště postihly 54.000 lidí v zemi, uvedl ministr vnitra Remigio Ceballos, který dříve varoval, že vydatné srážky budou pokračovat i v následujících dnech. Nouzová situace podle Ceballose panuje v devíti státech.

Přívalové deště zničily více než 8000 domů v 11 ze 23 venezuelských států, řekl prezident Nicolás Maduro. Déšť, který rovněž zasáhl metropoli Caracas, dal do spojitosti s klimatickou změnou, píše AFP.

Témata:  povodně Venezuela

Aktuálně se děje

12. srpna 2026 5:00

Počasí se dnes vydaří. Na pozorování zatmění Slunce a Perseid bude ideální

Česko se připravuje na mimořádné astronomické úkazy. Už dnes v podvečerních hodinách zasáhne region velmi výrazné částečné zatmění Slunce, které nabídne skvělé pozorovací podmínky díky zcela jasné obloze. Unikátní podívaná bude k vidění nízko nad západním až severozápadním horizontem přibližně hodinu před západem slunečního kotouče a v průběhu samotného západu. V tuzemsku zprostředkuje sledování veřejnosti řada hvězdáren, zatímco za úplným zatměním v pásu totality zamířily výpravy do Grónska, na Island či do Španělska.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy