"Pro nás je velmi důležité, že všechna naše slova, naše poselství, si vyslechnou naši partneři. A otázka, zda je v OSN stále místo pro ruské teroristy, není pro mě. Myslím, že je to otázka pro všechny členy OSN," řekl Zelenskyj.

Rusko je jedním z pěti stálých členů RB OSN a očekává se, že šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov na středečním setkání vystoupí s proslovem. Na otázku, zda zůstane v místnosti a vyslechne si proslov šéfa ruské diplomacie, Zelenskyj odpověděl: "Opravdu nevím, jak to bude."

Zelenskyj se v newyorské nemocnici pozdravil se zraněnými ukrajinskými vojáky během rehabilitačního cvičení. Zeptal se jich na zranění, popřál jim brzké uzdravení a poděkoval jim za jejich službu. Později vojákům v konferenční místnosti předal vyznamenání a podepsal velkou ukrajinskou vlajku.

Ukrajinský prezident má v rámci návštěvy USA navštívit i Washington, kde má na pořadu setkání se šéfem Bílého domu Joem Bidenem, lídry obou komor amerického Kongresu, vojenským vedením USA, americkými podnikateli, novináři as Ukrajinci žijícími ve Spojených státech.