"Naši stateční chlapci a dívky. Všichni dělají, co je v jejich silách. Určitě vydržíme! A určitě vyhrajeme!" napsal prezident na sociální síti telegram během návštěvy Mykolajivské oblasti. Za "hrdiny s velkým a dobrým srdcem" označil zdravotníky v místní nemocnici. Navštívil také sídlo místní správy v Mykolajivu, kde koncem března při ruském raketovém útoku přišlo o život 37 lidí.

Ruské jednotky začátkem března postoupily až na předměstí Mykolajiva, přístavního a průmyslového města, kde před válkou žilo asi půl milionu lidí. Ukrajinská armáda je ale později zatlačila směrem do jižních a východních částí regionu, kde nyní boje pokračují. Město leží nedaleko Chersonské oblasti, kterou téměř celou ovládají ruské síly.

V Oděské oblasti se Zelenskyj pozdravil se členy Národní gardy sloužícími na jednom z obranných bodů a poděkoval jim za jejich službu. V samotné Oděse, největším ukrajinském přístavním městě, přijel k obytnému domu, který 23. dubna zasáhla ruská raketa. Zemřelo přitom osm lidí, včetně tříměsíčního dítěte.

Zelenskyj z bezpečnostních důvodů od začátku ruské invaze prakticky neopouští Kyjev. Od 24. února, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, jeho první oficiální cesta vedla koncem května do Charkovské oblasti a do tamní správní metropole.