V sobotu Zelenskyj uvedl, že ukrajinské síly od začátku září dobyly zpět asi dva 2000 kilometrů čtverečních území. Ukrajinská Státní bezpečnostní služba (SBU) předtím informovala o znovudobytí Kupjansku v Charkovské oblasti, důležitého železničního uzlu, přes nějž ruská armáda zásobovala své jednotky na severovýchodě Ukrajiny. Moskva navíc přiznala stažení svých vojsk od strategicky důležitého Izjumu v Charkovské oblasti, což agentura Reuters označila za největší dílčí porážku Moskvy během invaze na Ukrajinu od březnového stažení ruských vojsk od Kyjeva.

"Krok za krokem naši vojáci osvobozují ukrajinskou zemi. Vojáci 113. brigády osvobodili Vasylenkove a Artemivku v Charkovské oblasti," napsal Zelenskyj.

Prezident zároveň vyzval, aby občané a média nezveřejňovali výsledky akcí ukrajinské armády až do oficiálních oznámení. Požádal, aby lidé svým spěchem nekomplikovali ukrajinské armádě úkoly.

Ke zdrženlivosti vyzvalo média v sobotu rovněž ukrajinské ministerstvo obrany. "Bohužel se nyní šíří na sociálních sítích informace o údajně osvobozených obcích, které jsou nepravdivé. Jsou mezi nimi obce, které jsou částečně pod kontrolou ukrajinské armády, ale boje tam pokračují. Jsou tam i takové, jejichž osvobození se v nejbližších dnech neplánuje," uvedla náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová.