Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj poprosil krajany o velikonoční modlitbu za ukrajinské vojáky

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: Facebook / Володимир Зеленський

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli na pravoslavné Velikonoce prohlásil, že Ukrajinci poklekávají jedině k modlitbě. V projevu vyzval spoluobčany, aby se modlili za sebe navzájem a za vojáky na frontě. Kyjev už déle než dva roky vzdoruje ruské agresi, jde o třetí velikonoční svátky během probíhající války. 

Podle Zelenského se mají věřící pomodlit za vojáky na frontě a jejich bezpečný návrat domů a za nezlomné ukrajinské občany. "Ukrajinci poklekají jen k modlitbě a nikdy ne před vetřelci a okupanty," prohlásil ukrajinský prezident ve vyšyvance, tradiční ukrajinské vyšívané košili. 

Rusové podle lídra napadené země porušili všechna boží přikázání a na Ukrajinu přišli zabíjet. "Svět to vidí. Bůh to ví. A my věříme: Bůh nosí nárameník s ukrajinskou vlajkou. S takovým spojencem život jistě zvítězí nad smrtí," dodala hlava státu. 

Rusko v tomto týdnu vydalo zatykač na ukrajinského prezidenta Zelenského, informovala v sobotu ruská státní agentura TASS s odvoláním na záznam v policejní databázi. 

Zatykač vydalo ruské ministerstvo vnitra. Příslušný záznam se objevil v policejní databázi, ukrajinský prezident je podle něj hledanou osobou pro podezření z porušení blíže nespecifikovaného článku ruského trestního zákoníku. 

Agentura TASS moc podrobností k pátrání po hledané osobě neposkytla. Pouze uvedla, že Zelenskyj se narodil 25. ledna 1978 a v roce 2019 se stal ukrajinským prezidentem. 

Témata:  Volodymyr Zelenskyj Ukrajina Rusko

Aktuálně se děje

14. června 2024 12:54

Vyšetřování střelby na FF UK je hotovo. Policie případ odložila

Policie ukončila vyšetřování prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a případ odložila. Informovalo o tom dnes Městské státní zastupitelství v Praze na sociální síti X. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy