reklama

"Vycházíme z toho, že ta dívka je mrtvá," uvedl mluvčí státního zastupitelství Christian Wolters.

Tehdy tříletá Madeleine McCannová zmizela v květnu 2007 z apartmánu v turistickém komplexu v Praia da Luz u jihoportugalského města Lagos v regionu Algarve. Její rodiče byli v tu dobu na večeři v blízké restauraci. Vyšetřovatelé předpokládali, že Maddie někdo unesl, po jistou dobu byli mezi podezřelými dokonce rodiče holčičky, o jejíž osud se i díky kampani příbuzných zajímala média po celém světě.

Podezřelý Němec v letech 1995 až 2007 pravidelně pobýval v regionu Algarve, vykonával tam příležitostné práce třeba v gastronomii, uvedl ve středu německý Spolkový kriminální úřad (BKA). Několik let žil i v domě mezi městy Lagos a Praia da Luz.

O koho přesně jde, německé úřady ani dnes neuvedly. Jasné ale je, že si muž, který byl už vícekrát trestán kvůli sexuálním deliktům i na dětech, odpykává kvůli jinému zločinu víceletý trest ve vězení v severoněmeckém Kielu. Podle informací listu Braunschweiger Zeitung byl 43letý Němec koncem loňského roku odsouzen také za znásilnění 72leté Američanky v Praia da Luz v roce 2005. Sedmiletý trest odnětí svobody ještě není pravomocný.

reklama