Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vojenskou policii zasáhla tragédie. Jan Brzobohatý podlehl vážné nemoci

Vojenská policie AČR
Vojenská policie AČR
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Vojenskou policii zasáhla v tomto týdnu nesmírná tragédie. V úterý zemřel její příslušník Jan Brzobohatý, který měl hodnost kapitána. Brzobohatý sváděl neúprosný boj s blíže nespecifikovanou vážnou nemocí. 

"S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás po dlouhém a statečném boji se zákeřnou nemocí navždy opustil náš kolega, kamarád, přítel a parťák Jan Brzobohatý," uvedla Vojenská policie ve středu na facebooku. 

"Jeho smysl pro humor, nadhled, optimismus, pracovitost, erudice a spolehlivost nám budou chybět. V srdcích i vzpomínkách zůstane s námi. Honzo, odpočívej v pokoji," vzkázali kolegové a vyjádřili upřímnou soustrast rodině.

Vojenská policie je zvláštním druhem policejního sboru, který působí v rámci armády. Za úkol má dohlížet na dodržování právních předpisů při armádní činnosti a zabezpečovat kázeň a pořádek ve vojenských objektech a mezi vojáky. 

Témata:  Jan Brzobohatý úmrtí Vojenská policie Armáda České Republiky

Aktuálně se děje

20. května 2026 4:00

Letní počasí se vrací do Česka. Meteorologové ho slibují o víkendu

Ještě tento týden se v Česku dočkáme letních teplot, potvrdili meteorologové. Maxima den ode dne porostou, až se dostanou nad 25 stupňů, vyplývá z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejtepleji bude o víkendu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy