České Radiokomunikace

Ilustrační fotografie

Začalo vypínání vysílání DVB-T, zatím se dotklo Prahy a okolí

Domov

V Česku začalo vypínání televizního vysílání v dosavadním standardu DVB-T. Ve středu minutu před půlnocí v něm vysílače v Praze na Žižkově a na Cukráku u Prahy přestaly šířit programy České televize. ČTK to řekl ředitel strategie Českých Radiokomunikací (ČRa) Marcel Procházka. Lidé, kteří chtějí dál přijímat pozemní televizní signál, musejí přeladit na DVB-T2. V praxi to znamená mít set top box nebo televizi umožňující příjem DVB-T2 a naladit si kanál 26 namísto dosavadního kanálu 53. Komerční stanice v Praze a okolí vypnou vysílání v DVB-T během ledna.

televize

DVB-T2 znamená další výdaje pro české domácnosti

Domov

Televizní vysílání má za sebou v České republice více než 60 let historie, během nichž se diváci dočkali řady technických novinek. Některé téměř nezaznamenali, jiné - jako třeba zavedení barevného vysílání v 70. letech - jim přinesly mnohem lepší zážitek ze sledování. Poslední dekády se nesou ve znamení digitálního vysílání, na které před osmi lety museli přijít všichni, kdo přijímají televizi prostřednictvím pozemních vysílačů. A nyní přichází jeho druhá fáze.

Firmy, ilustrační foto

Novým generálním ředitelem Českých Radiokomunikací se stane Vít Vážan

Byznys

Představenstvo Českých Radiokomunikací (CRA) oznamuje jmenování Víta Vážana na pozici nového generálního ředitele. Po osmiletém působení ve vedení společnosti opustí funkci generálního ředitele Martin Gebauer, který nově povede byznysové aktivity Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) ve střední a východní Evropě.

Aktuálně se děje

1. května 2024 9:25

Polsko odmítlo chránit Ukrajince, kteří se vyhýbají odvodům do armády

Polsko nebude chránit Ukrajince, kteří se vyhýbají odvodům do ozbrojených sil, uvedl v úterý náměstek polského ministra zahraničí Andrzej Szejna. Uvedla to agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy