Downing Street 10

Boris Johnson (autor: Andrew Parsons / i-Images)

Dusno v Downing Street. Novináři odešli z brífinku premiéra Johnsona

Političtí zpravodajové zastupující nejvýznamnější britská média dnes odešli z brífinku v Downing Street na protest proti tomu, že poradce premiéra Borise Johnsona na něj nechtěl pustit jejich kolegy z dalších redakcí. Podle deníku The Guardian se schůzka měla týkat Evropské unie, přičemž vláda z ní předem vyloučila reportéry listů Daily Mirror, i, dále webů Independent nebo Huffington Post. Nakonec ji bojkotovali i ti pozvaní.

Aktuálně se děje

8. května 2026 16:39

7. května 2026 18:40

Národní park si převzal místo požáru v Českém Švýcarsku

Hasičský zásah v národním parku České Švýcarsko se definitivně chýlí ke konci. Hasiči ve čtvrtek informovali o dalším snížení stupně požárního poplachu a předání požářiště správě parku. Na místo nadále dohlížejí alespoň dobrovolní hasiči. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Andrej Babiš

Zvykejme si na Babiše. Chce vyhrávat volby příštích 11 let

Premiér Andrej Babiš se nechal slyšet, že jeho politické ambice sahají hluboko do budoucna. Ve svém pravidelném pořadu „Sorry jako“, který natáčí společně s vicepremiérem Karlem Havlíčkem, prohlásil, že plánuje vítězit ve volbách i v příštích jedenácti letech. Konkrétně si vytyčil cíle pro volební roky 2029, 2033 a 2037.