HAMÁS

Íránský útok na Izrael (13.-14. dubna 2024).

Hamás kritizuje americkou pomoc Izraeli, prý porušuje právo

Svět

Palestinské teroristické hnutí Hamás odsoudilo novou americkou vojenskou pomoc Izraeli, kterou v sobotu schválila Sněmovna reprezentantů. Uvolněné prostředky mají jít zejména na posílení izraelské protivzdušné obrany, která v dubnu čelila také íránskému útoku. 

Hamás - zkratka pro Hnutí islámského odporu

Příměří s Hamásem se vzdaluje? Hnutí zvažuje stěhování z Kataru

Svět

Politické křídlo palestinského hnutí Hamás zvažuje přesun z Kataru, napsal americký deník The Wall Street Journal s odvoláním na své zdroje. Podle listu by stěhování zřejmě dále ohrozilo jednání o příměří mezi Hamásem a Izraelem, protože je zprostředkovává právě Katar, kde dlouhodobě pobývá lídr hnutí Ismáíl Haníja.

Hamás - zkratka pro Hnutí islámského odporu

O osudu unesených rukojmích rozhodne příměří, tvrdí Hamás

Svět

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

Benjamin Netanjahu

Svět

Izrael prý míří za vítězstvím. Netanjahu zavrhl požadavky Hamásu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve středu odmítl požadavky palestinského teroristického hnutí Hamás, kterými podmínilo souhlas s dohodou o příměří a propuštění rukojmích. Izraelská armáda naopak dostala rozkaz připravit se na operaci ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy.

Ilustrační fotografie.

Hamás se zabývá návrhem příměří. Co za něj chce Izrael?

Svět

Hnutí Hamás zkoumá návrh na příměří s cílem ukončit válku v Pásmu Gazy. Vůdce politického výboru Hamásu Ismáíl Haníja potvrdil, že obdržel návrh příměří po setkání amerických, izraelských, katarských a egyptských představitelů v Paříži minulý víkend.

Situace v Gaze po izraelských náletech

Hamás tvrdí, že v Pásmu Gazy už přišlo o život 25 tisíc lidí

Svět

Od začátku října, kdy vypukla válka mezi Izraelem a militantním hnutím Hamás v Pásmu Gazy, přišlo o život nejméně 25 105 lidí, jak uvedlo ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané Hamásem. Podle téhož prohlášení bylo během této doby zraněno 62 681 lidí.

Hamás - zkratka pro Hnutí islámského odporu

Hamás plánoval teroristické útoky v Evropě

Svět

Izraelská vláda v sobotu uvedla, že palestinská militantní skupina Hamás plánovala teroristické útoky v Evropě. Jedním z cílů mělo být údajně i izraelské velvyslanectví ve Stockholmu.

Izrael, ilustrační foto

Izraelci v Libanonu zlikvidovali druhého muže Hamásu

Svět

Palestinské hnutí Hamás potvrdilo smrt zástupce šéfa politického křídla Sáliha Arúrího, který byl zároveň vedoucím představitelem skupiny v Libanonu. Tam také došlo k útoku. Izrael se k zodpovědnosti za smrtící úder zatím nepřihlásil.

Hamás - zkratka pro Hnutí islámského odporu

Svět

NYT: Izraelská armáda nebyla na říjnový útok Hamásu připravena

Izraelská armáda byla ve chvíli říjnového útoku teroristů z hnutí Hamás zcela nepřipravená. Chyběly jasné rozkazy od velení, vojáci se dorozumívali s pomocí aplikací WhatsApp či Telegram, vyplývá ze zjištění amerického deníku New York Times. Posily podle listu až na místě zjišťovaly, jaký chaos v řadách ozbrojených sil zavládl.

Gaza po náletech, ilustrační fotografie.

Izrael by nemusel zabít vůdce Hamásu v Gaze, tvrdí televize

Svět

Izrael uvažuje o tom, že nezabije vůdce palestinského teroristického hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Jahjá Sinvár a Muhammad Díf by mohli být vyhoštěni, napsal web Times of Israel na základě informací izraelské veřejnoprávní televize Kan. K vyhoštění by mohlo dojít výměnou za propuštění všech rukojmích, jichž se Hamás zmocnil.

Aktuálně se děje

10:12

Mladík ve škole na Tachovsku vyhrožoval spolužačce. Skončil v cele

Policie v úterý zasahovala na jedné ze škol na Tachovsku kvůli výhrůžkám, jejichž původcem byl jeden ze studentů. Mladík podle dosavadních zjištění vyhrožoval spolužačce tím, že zabije její blízké.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy