medvědi

Medvěd hnědý

Medvěd na Slovensku napadl a zranil muže

Svět

Na Slovensku o uplynulém víkendu opět útočil medvěd. K incidentu došlo u obce Pribylina v okrese Liptovský Mikuláš, jeden člověk utrpěl zranění. Po šelmě pátrá zásahový tým. Jde o několikátý útok medvěda za poslední dny a týdny.

Zoo Bratislava, Medvěd hnědý

Na běloruský pár zaútočil na Slovensku medvěd. Žena zemřela

Svět

Slovenští policisté v podvečer objevili mrtvou 31letou ženu z Běloruska na západní straně Demänovské doliny v Nízkých Tatrách. Tento incident se stal krátce poté, co dostali hlášení o pronásledování dvou lidí medvědem. Informoval o tom server Sme. Podle policejního vyšetřování žena pravděpodobně zemřela při pádu z výšky.

Ilustrační foto

Pomalejšího přítele medvědovi neobětujte, radí správa parků v USA

Svět

Ten, kdo v přírodě narazí na medvěda, by neměl obětovat svého pomalejšího přítele a sám se spasit útěkem, napsala v žertovné nadsázce správa amerických národních parků na facebooku. Tváří v tvář šelmě by lidé podle ní měli zvolit pomalý ústup stranou. Medvěda tak budou moci stále pozorovat a nezakopnou. Zvíře je navíc nebude považovat za hrozbu.

Ilustrační foto

Medvědi děsí sever Itálie, šelma zaútočila na otce se synem

Svět

Guvernér italského regionu Trentino (Tridentsko) Maurizio Fugatti nařídil odstřel medvěda, který v horách napadl mladého muže a jeho otce. Britská BBC dnes na svých internetových stránkách napsala, že toto rozhodnutí kritizují ochránci přírody i italský ministr životního prostředí.

Ilustrační foto

Domov

Zámek Zákupy truchlí. Museli utratit medvěda, dnes by měl narozeniny

O svou oblíbenou atrakci - medvěda - přišel zámek v Zákupech na Českolipsku. Dnes by Medoušek oslavil 27. narozeniny, v zahradě zámku prožil většinu svého života. Měl ale vážné zdravotní problémy - trpěl artrózou kyčelních kloubů, která se navzdory léčbě rychle zhoršovala. Stále hůř se pohyboval, nepomáhala ani silná analgetika.

Jeskyně

Výjimečný nález na Olomoucku. Něco takového jeskyňáři nečekali

Revue

Na zcela zachovalou kostru medvíděte narazili při bádání v Javoříčském krasu amatérští jeskyňáři. Jde o unikátní nález, neboť neporušenou kostru se zatím najít nepodařilo. Předběžný průzkum ukázal, že jde pravděpodobně o jednoroční mládě medvěda hnědého, které nemá ještě úplně prořezané špičáky a není zcela vyvinuté.

Zoo Bratislava, Medvěd hnědý

Ochránci v Beskydech odchytili stokilového medvěda, dostal speciální obojek

Domov

Ochráncům přírody se podařilo v pondělí večer odchytit medvěda pohybujícího se v Beskydech. Dostal telemetrický obojek, který bude poskytovat informace o jeho pohybu. Dnes ráno bylo zvíře na stejném místě opět vypuštěno do volné přírody. Jedná se o medvědici vážící 106 kilogramů s výškou 87 centimetrů. ČTK o tom dnes informovala Karolína Šůlová z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR). Medvěd se v Beskydech okolo Lysé hory pohybuje už několik týdnů.

Nepřibližujte se v Beskydech k medvědům

VAROVÁNÍ: Nepřibližujte se v Beskydech k medvědům. Ochránci upozornili na TOTO video souboje s divočákem

Domov

Pracovníci Chráněné krajinné oblasti Beskydy varují turisty před snahou přiblížit se k medvědovi. Reagují tak na několikaminutové video, které v těchto dnech nedaleko obce Staré Hamry natočil myslivec. K medvědovi, který zápasil s kancem, se přiblížil na vzdálenost deseti až 20 metrů a to už bylo podle pracovníků parku nebezpečné. ČTK to řekla Karolína Šůlová z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, pod kterou Správa CHKO Beskydy patří.

Aktuálně se děje

22. května 2024 18:10

Advokátka se vzdala zastupování muže, který postřelil Fica

Na den přesně před týdnem šokoval Slovensko atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Jen několik dní byla právní zástupkyní obviněného Juraje C. advokátka Martina Čierna z Nitry. Ve středu se jeho zastupování vzdala. Pachateli útoku na předsedu vlády hrozí i doživotí. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy