pakt Ribbentrop-Molotov

Vladimír Putin

Rusko opět překrucuje dějiny 2. světové války? Historici se pustili do Putina

Svět

Rusko se pokouší jednostranně vykládat historii podobně, jako činil v minulosti Sovětský svaz. Vyplývá to z odpovědí českých historiků, které oslovila ČTK v souvislosti s polsko-ruským sporem o výklad některých dějinných epizod spojených s druhou světovou válkou. Tento trend v Rusku odborníci vidí i ve vztahu k České republice.

Vladimir Putin

Pakt SSSR s Hitlerem? Putin se neudržel, padaly vulgarismy na adresu Polska

Svět

Ruský prezident Vladimir Putin dnes znovu odmítl kritiku paktu mezi Sovětským svazem a nacistickým Německem z roku 1939, kterou v září vyjádřil Evropský parlament. Na rozšířeném zasedání armádních špiček v Moskvě řekl, že to byly západní mocnosti, které jako první uzavíraly s Adolfem Hitlerem dohody. Jako příklad uvedl mnichovskou dohodu. V projevu dnes Putin ostře zaútočil i na Polsko, informovala agentura TASS.

Aktuálně se děje

26. srpna 2025 21:55

Nejdiskutovanější pivo. Rakušan a Fiala si přiťukli, lídr Pirátů nepřišel

Premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se v úterý večer sešli na pivu v Malostranské besedě v Praze. Voličům chtějí dát najevo, že případná povolební spolupráce s hnutím ANO, které je podle průzkumů favoritem voleb, nepřipadá v úvahu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy