penzijní připojištění

Peníze na důchody, ilustrační fotografie.

Počet lidí se spořením na penzi mírně klesá, letos ubylo 16.000 účastníků

Domov

Počet lidí, kteří si spoří na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři penzijního systému, letos mírně klesá. Na konci prvního pololetí si takto spořilo 4,425 milionu lidí, o 16.000 méně než na konci loňského roku. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí (MF), které má ČTK k dispozici.

Ilustrační fotografie.

Na penzi si v Česku spoří přes 4,4 milionů lidí

Domov

Ve třetím pilíři penzijního systému si na konci letošního prvního pololetí na penzi spořilo 4,419 milionu lidí, což proti konci loňského roku znamenalo nárůst o 3000. Na svých penzijních účtech měli lidé uloženo 549,6 miliardy Kč, tedy o 21,7 miliardy korun více než ke konci roku 2020. ČTK dnes o tom informovala Asociace penzijních společností ČR.

Důchdoci, ilustrační fotografie

Češi se bojí důchodu? Tisíce lidí začaly jednat

Domov

Počet lidí s penzijním spořením v tzv. třetím pilíři letos koncem září dosáhl 4,445 milionu osob, což je meziroční nárůst o 8237. Přirozený úbytek lidí v transformovaných fondech, do kterých již nemohou vstupovat noví účastníci, překonal přírůstek lidí v účastnických fondech.

invalidé

Chcete se zajistit na důchod? Ekonom varuje před problémy

Domov

Na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři penzijního systému si na konci prvního čtvrtletí spořilo 4,453 milionu lidí. Bylo to o 2000 více než na konci loňského roku. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí.

Aktuálně se děje

23. června 2024 17:52

Rusko: USA nesou odpovědnost za raketový útok na civilisty v Sevastopolu

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že Spojené státy nesou hlavní odpovědnost za raketový útok na civilisty ve městě Sevastopol na Krymském poloostrově, který je pod kontrolou Moskvy. Tento útok byl proveden střelami ATACMS dodanými Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy