Státní integrační program

Uprchlíci, ilustrační foto

Střední Čechy musí povinně zřídit centra pro uprchlíky

Praha - V některých středočeských městech budou povinně působit centra pro integraci cizinců ze třetích zemí. Ministerstvo vnitra už ve druhé polovině dubna vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o podporu projektů z Národního azylového, migračního a integračního fondu. Nová centra se tak objeví v Benešově, Kladně, Kutné hoře, Mladé Boleslavy a Příbrami. Na podporu je vyčleněna částka 30 milionů.

Aktuálně se děje

1. srpna 2026 12:24

Vlaďka Erbová promluvila o třetím dítěti

Bývalá modelka Vlaďka Erbová se v posledních letech vědomě stáhla z veřejného života. Společenským událostem se vyhýbá, nabídky na předvádění odmítá a na sociálních sítích sdílí své soukromí podstatně méně než v minulosti. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Pavouk, ilustrační foto

Jedovatí pavouci žijí i v Česku. Odborníci radí, co dělat při pokousání

Přední část těla zahalená do nápadně červených či oranžových odstínů, z níž vystupují tmavá klepítka spojená s protáhlými končetinami, činí ze zápřednice jedovaté tvora, který dokáže nahnat strach nejen lidem trpícím arachnofobií. Ačkoliv se nejedná o útočného tvora, lidé by měli být při toulkách přírodou obezřetní, neboť setkání s tímto členovcem nemusí patřit k nejpříjemnějším.