V Česku bude od půlnoci znovu platit nouzový stav. Další opatření zpřísňují
V Česku bude kvůli epidemii covidu-19 znovu platit nouzový stav. Vláda v demisi ho na dnešním jednání vyhlásila na 30 dní s platností od dnešní půlnoci, sdělil ČTK premiér Andrej Babiš (ANO). Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch následně na tiskové konferenci oznámil, že se mezi provozovny typu restaurací a barů musí mezi 22:00 a 4:59 zavřít. Vláda také zakázala provozování adventních trhů vyjma prodeje vánočních stromků a kaprů či konzumaci alkoholu na veřejných místech. Počet osob na hromadných akcích se nově omezuje na 100. Tato opatření vstoupí v platnost v pátek v 18:00.