Chang-čou (Čína) - Čínský prezident Si Ťin-pching je otevřený bilaterální obchodní dohodě mezi Čínou a Británií. Pro Británii jde přitom o novou věc, protože obchodní dohody po několik desetiletí uzavírala prostřednictvím EU.
Prezident to podle nejmenovaného britského představitele citovaného agenturou Reuters sdělil na summitu skupiny největších světových ekonomik G20 nové britské premiérce Therese Mayové.
"Si uvedl, že chtějí prozkoumat, jakým způsobem bychom mohli posílit naše obchodní a ekonomické vztahy, a že Čína je otevřená bilaterální obchodní dohodě se Spojeným královstvím," citovala agentura Reuters britského představitele, který si nepřál být jmenován.
Británie je nucena přehodnocovat své obchodní vztahy se zbytkem světa poté, co se britští voliči v červnovém referendu překvapivě vyslovili pro takzvaný brexit, tedy odchod Británie z Evropské unie.
Témata: Velká Británie, Čína, ekonomika
Související
11. července 2026 10:08
9. července 2026 15:50
9. července 2026 14:54
8. července 2026 17:38
7. července 2026 8:33
6. července 2026 10:11