Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Evropský bankovní sektor má slabiny, ale kráčí dobrým směrem, říká místopředseda EK Dombrovskis

Vlajka EU
Vlajka EU
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Washington – Místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis tvrdí, že evropský bankovní sektor funguje dobře a vyvíjí se správným směrem. A to i přesto, že některé německé a italské bankovní instituce mají potíže. Uvedla to agentura Reuters.

Dombrovskis sice přiznává, že evropský bankovní systém má i nadále určité slabiny, které jsou spojeny zejména s nesplácenými úvěry, jako celek je ale zdravý.

K problémům některých individuálních bank, například německé Deutsche Bank a italské Monte Paschi, se Dombrovskis odmítl vyjádřit.

Deutsche Bank se potýká se špatnými hospodářskými výsledky, firmě navíc ve Spojených státech hrozí vysoká pokuta kvůli spornému prodeji hypotečních cenných papírů před rokem 2008.

Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová dnes uvedla, že Deutsche Bank by měla přehodnotit svůj podnikatelský model, aby si udržela dlouhodobou ziskovost v prostředí velmi nízkých úrokových sazeb.

Akcie banky se minulý týden dostaly pod silný tlak a postupně klesly na rekordní minima. Potíže vyvolaly obavy z evropské bankovní a finanční krize.

Témata:  banky Deutsche Bank Evropská komise (EK)

Aktuálně se děje

22. srpna 2026 14:15

Měl zabaleno. Lukáš Hejlík okomentoval last-minute kolaps Hip Hop Kempu

Hip Hop Kemp ani letos nebude, oznámili pořadatelé v pátek na poslední chvíli a zklamali tím stovky či dokonce tisíce lidí. Jedním ze zklamaných fanoušků je herec a influencer Lukáš Hejlík, který je s festivalem historicky spjatý. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

IKEA

IKEA chystá bláznivé soutěže: V obchodě se poběží maraton, Češi si budou moci odnést zboží zdarma

Navštívit obchodní dům s nábytkem IKEA nemusí představovat pouze zdlouhavé nakupování, ale i neobvyklý sportovní zážitek. V britské pobočce se totiž uskuteční vůbec první oficiální maraton vedený výhradně v prodejních prostorách. S myšlenkou uspořádat takový závod přišel Jay McCardle, který se organizování běžeckých akcí na netradičních místech věnuje dlouhodobě.