Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zisk obchodů IKEA v Česku vzrostl o 13 procent

IKEA
IKEA
Foto: INT

Praha - Nábytkářské společnosti IKEA v Česku vzrostl ve finančním roce končícím letošním srpnem zisk po zdanění o 12,7 procenta na 675 milionů korun. Tržby stouply o devět procent na 9,3 miliardy korun. Dnes to zástupci společnosti oznámili na tiskové konferenci. O rok dříve vzrostl zisk firmy o 63 procent.

IKEA v Česku provozuje čtyři obchodní domy, které v období navštívilo více než 11,2 milionu lidí, meziročně o čtyři procenta více. V průměru za nákup utratili 1535 korun, meziročně o pět procent více.

Prodej jídla vzrostl o osm procent. "Máme bistro, kavárnu, obchod se švédskými potravinami," řekl generální ředitel IKEA pro ČR, Maďarsko a Slovensko Marek Feltl. Obrat v segmentu dosáhl půl miliardy korun.

IKEA v září spustila v Česku e-shop. "Nejčastěji si zákazníci objednávají zařízení do ložnice," uvedla manažerka e-commerce Nina Maláková. Obrat prostřednictvím prodeje na internetu nyní tvoří 2,5 procenta tržeb, firma si v tomto roce podle Malákové stanovila čtyřprocentní cíl.

Švédská IKEA Group v uplynulém finančním roce zvýšila tržby o sedm procent na rekordních 34,2 miliardy eur (924 miliard Kč). Firma je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě. Český trh byl z hlediska tržeb pro společnost celosvětově sedmým nejrychleji rostoucím. Předstihly ho například Polsko, Irsko a Maďarsko.

V tuzemsku patří mezi největší prodejce nábytku IKEA, Sconto, Kika, Jysk, Asko-Nábytek a Möbelix CZ. Prodeje nábytku loni v Česku stouply meziročně o 7,8 procenta na 34,7 miliardy korun.

Témata:  Ikea ekonomika

Související

Aktuálně se děje

23. července 2025 15:08

Hokejista Jan Rutta si znovu řekl své "ano" se ženou Denisou na pohádkové svatbě

Český hokejový reprezentant Jan Rutta, obránce týmu San Jose Sharks, se během července opět postavil před oddávajícího. Svou životní partnerku Denisu si totiž vzal už podruhé. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy