Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman: Čína by mohla v Česku investovat dalších 45 miliard

Prezident Miloš Zeman a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula vystoupili 21. srpna na tiskové konferenci v Praze.
Prezident Miloš Zeman a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula vystoupili 21. srpna na tiskové konferenci v Praze.
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Čína by podle prezidenta Miloše Zemana mohla v Česku investovat dalších 45 miliard korun. Zeman to dnes řekl v Partii televize Prima.

Zeman také uvedl, že v Čína v Česku zatím investovala kolem deseti miliard korun. "Podle mých informací by druhá vlna mohla znamenat přibližně 45 miliard s tím, že už teď je v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta připraveno k podpisu asi 20 konkrétních obchodních dohod," uvedl Zeman.

Před jejich podpisem nechtěl upřesnit, čeho a jakých oblastí se dohody týkají. Naznačil ale, že čínští investoři by mohli například vystřídat ruské v investicích do lázeňství v Karlovarském kraji, který příští týden navštíví.

"Čínské investice by mohly jít do některých lázeňských objektů. Jako příklad uvedu Lázně Kyselka, které jsou zcela zdevastovány," řekl prezident. "Číňané dobře platí. Říká se, že platí lépe než Rusové," dodal.

Témata:  Miloš Zeman Čína investice

Související

Aktuálně se děje

18. března 2026 19:58

V Lounech zasahovala policie. Muž hrozil kyselinou úřednici

Středeční dopoledne na úřadu práce v Lounech poznamenal dramatický incident, který si vyžádal okamžitý zásah bezpečnostních složek.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Americký dolar

Těžké ráno pro Evropu. Nafta i plyn zdražují, některé měny slábnou

Prvotní reakce evropských burz na víkendový úder USA a Izraele na Írán spočívá zejména v oslabování evropských měn vůči dolaru, ale překvapivě i izraelskému šekelu, dále pak v dramatickém vzestupu velkoobchodních cen zemního plynu či nafty a v neposlední řadě ve výrazném růstu akcií četných energetických společností a zbrojovek, mezi nimiž však chybí dvě největší české burzovně obchodované společnosti, ČEZ a Czechoslovak Group, které obchodování naopak zahájily poklesem.