reklama

Zbytek čeká na výsledné znění novely, kterou poslanci v listopadu pustili do druhého sněmovního čtení. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci. Novela rozdávání lehkých plastových tašek zakazuje.

Tašky zdarma nejčastěji dávají prodejci s oblečením, v obchodech s potravinami už prakticky skončily. "Na výdejnách nyní rozdáváme papírové tašky ve třech různých velikostech. Igelitové jen výjimečně. Pokud bude vyžadováno, jsme připraveni přejít plně na papír," řekla ČTK za internetový obchod Zoot Andrea Burgerová.

I ostatní prodejci, kteří zatím tašky dávají, vyčkávají na finalní znění novely. "Legislativní změny samozřejmě sledujeme a zachováme se dle konečné podoby zákona," sdělila Veronika Kovaříková z tiskového oddělení C&A.

V mnoha obchodech s oblečením jsou tašky zpoplatněné, například v síti KiK již déle než pět let. "Naše krátkodobé snahy o nahrazení těchto plastových tašek za ekologicky šetrnější látkové nebyly zákazníky zcela dobře přijaty, zejména z důvodu vyšší ceny. Zákazníci se dotazovali po klasických igelitkách, a proto jsme se k nim vrátili zpět. Na všech prodejnách jsou proto plastové tašky dostupné od dvou korun," uvedl jednatel řetězce František Wagner.

reklama