Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Firmě Coca-Cola klesá zisk. Nastoupí nový šéf

Coca Cola, ilustrační fotografie
Coca Cola, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

New York - Generálním ředitelem největšího světového výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola bude od 1. května 2017 James Quincey (51). Nahradí Muhtara Kenta (64). Firmě už delší dobu klesá zisk, protože lidé pijí méně sycených a často přeslazených limonád.

Quincey působí ve firmě se sídlem v Atlantě již dvacet let a je spojen s řadou změn ve značce Coke. Zavedl menší balení a zahájil proces redukce obsahu cukru v nápojích.

Výrobce nealkoholických nápojů jako je Coke, Sprite a Fanta je pod tlakem, protože lidé na celém světě pijí méně sycených sladkých limonád. Ve třetím čtvrtletí firmě klesl zisk o 28 procent.

Kent, který firmě šéfoval od roku 2008, bude pokračovat jako předseda správní rady. Firma to uvedla v dnešním sdělení.

Podle agentury Reuters se výměna ředitele dlouho očekávala. Spokojenost s Kentovým nástupcem vyjádřil většinový majitel akcií firmy finančník Warren Buffet. "Jamese znám a mám ho rád. Myslím, že jeho volbou učinila společnost dobré rozhodnutí do budoucna."

Témata:  Coca-Cola

Související

Aktuálně se děje

10. ledna 2026 19:25

Je to absurdní, prohlásil Kupka o Turkově žalobě na prezidenta

Úmysl poslance Filipa Turka (Motoristé) žalovat prezidenta Petra Pavla se neobešel bez reakcí politických konkurentů zatím neúspěšného kandidáta na post ministra životního prostředí. Exministr dopravy Martin Kupka (ODS) nemá pro takové jednání pochopení. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy