reklama

"V roce 2016 banka profitovala z mimořádného příjmu pramenícího z odprodeje akcií společnosti Visa a majetkové účasti na Pražské burze cenných papírů v hodnotě 279 milionů Kč před zdaněním," uvedla Moneta v tiskové zprávě. Dodala, že hrubý objem splácených úvěrů jí loni vzrostl o 4,1 procenta, zatímco objem nesplácených úvěrů se snížil o 47 procent. Celkové náklady bance klesly o osm procent.

S akciemi Moneta Money Bank se od loňského května obchoduje na pražské burze. Díky nárůstu kapitálu banka navrhla dividendu 9,80 koruny za akcii, což podle ní představuje výnos téměř 12 procent z konečné ceny akcií v roce 2016. Na dividendy by tak šlo zhruba pět miliard korun.

V letošním roce banka očekává pokles čistého zisku i provozních výnosů. Podle agentury Reuters plánuje čistý zisk alespoň 3,4 miliardy korun a provozní výnosy nad 10,3 miliardy Kč.

Americký konglomerát General Electric se Moneta Money Bank plánuje zbavit, protože se chce zaměřit na průmyslovou činnost. Oddělení od skupiny GE banka očekává v letošním roce, tedy o šest měsíců dříve proti plánu. Výdaje na tuto operaci předpokládá banka v rámci stanoveného rozpočtu jednu miliardu korun.

Moneta Money Bank má asi milion klientů. Služby poskytuje ve 230 pobočkách.

reklama