Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Taxisužba Uber po nehodě obnovila provoz samořízených automobilů

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

San Francisco - Vůz amerického provozovatele alternativní taxislužby Uber Technologies se v pátek v Arizoně během jízdy v automatickém režimu srazil s jiným automobilem. Firma provoz těchto aut pozastavila jen přes víkend, v pondělí opět vyrazila na silnice.

Nehoda se obešla bez zranění, ačkoli snímky pořízené po srážce ukazují, že auto Uberu se převrátilo na bok, zatímco druhý vůz skončil s těžce poškozeným bokem karoserie.

Policie k nehodě řekla, že nehodu nezpůsobil Uber, ale druhý vůz, který nedal přednost v jízdě.

Vývoji samořízených aut a příslušných technologií se věnují i další firmy, například výrobce elektromobilů Tesla Motors, technologická společnost Google, ale i klasické automobilky.

Témata:  dopravní nehody Taxi Uber USA

Související

Aktuálně se děje

9:35

Drama na nebi. Felix Slováček vyděsil rodinu, fanoušky i piloty

Jen krátce předtím, než uplynou tři měsíce od smrti všemi obdivované Anny Slováčkové, si lidé dělali obavy o jejího otce Felixe Slováčka. Toho totiž potkala náhlá zdravotní příhoda na palubě letadla. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.