Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Koruna nereaguje na nestabilitu vlády, drží se kolem 26,83 Kč/EUR

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Emocio

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil, že nebude podávat demisi a prezidentovi Miloši Zemanovi pošle návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO). Vldání krizi sledují i investoři a ekonomové, koruna zatím na politický chaos nereaguje.

Podle premiéra si prezident Zeman vykládá ústavu tak, že by měl z vlády odejít pouze premiér. Takový výklad by nevyřešil příčinu vládní krize, za kterou Sobotka označil skandály Andreje Babiše. Dnes proto pošle Zemanovi návrh na odvolání Babiše a očekává, že ho Zeman bez odkladu odvolá.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek řekl, že demisí celé vlády by se premiér alibisticky vzdával odpovědnosti. "Oceňuji, že premiér pochopil, že podání demise bylo tragickou chybou. Ve své snaze odvolat skandály zatíženého ministra financí může počítat s podporou TOP 09," napsal.

"Člověk, který mění názor každých deset minut, si myslím, že by neměl být premiérem naší země," řekl naopak místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek.

Trhy jsou však v klidu. "Koruna dál bez zaujetí sleduje politické kotrmelce na domácí scéně a proti euru se obchoduje na 26,83 Kč/EUR," uvedl Tomáš Vlk z Patria Finance. Zatímco ve čtvrtek trh reagoval na informace z ČNB a koruna oslabila, dnes je v klidu, dodal.

Témata:  ekonomika Bohuslav Sobotka vláda demise Sobotkovy vlády

Související

Aktuálně se děje

21. července 2025 19:12

Co má společné Connie Francis a Lucie Bílá? Česká zpěvačka vděčí světové hvězdě za hit

Americká zpěvačka Connie Francisová, která před několika dny ve věku 87 let zemřela, byla ikona 60. let. Zanechala nesmazatelnou stopu v popové i country hudbě a z Česka k ní měla zvláštní vztah Lucie Bílá. Přezpívala totiž jednu z jejich nejslavnějších písní.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy