Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Innogy bude v USA provozovat dobíjecí stanice pro auta

Nabíjecí stanice pro elektromobily
Nabíjecí stanice pro elektromobily
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Frankfurt - Největší německá energetická firma Innogy zřídila ve Spojených státech dceřinou společnost Innogy E-Mobility USA. Ta bude v Kalifornii zřizovat a provozovat dobíjecí stanice pro elektrická auta.

Úřady se snaží přimět automobilky k prodeji více elektrických aut, a snížit tak emise skleníkových plynů. Většímu rozvoji elektrických vozů však brání nízké ceny benzinu, vysoké náklady na baterie a nejisté investice do dobíjecí infrastruktury.

Innogy od roku 2015 spolupracuje na výzkumu v oblasti elektrických vozů s univerzitou v San Diegu a minulý měsíc představila projekt, který kombinuje dobíjecí místa vyráběná americkou BTCpower s jejím vlastním softwarem.

Innogy se loni oddělila od skupiny RWE a je podle tržní kapitalizace největší energetickou firmou v Německu. Celkem provozuje kolem 5700 dobíjecích míst pro elektrická auta a uvádí, že je jedním z největších provozovatelů dobíjecích stanic pro auta v Evropě.

Témata:  elektromobily Innogy

Související

Aktuálně se děje

11. prosince 2025 19:09

Babiš prozradil, jak je to s Turkem. Viděl prý i snímky jeho páteře

Premiér Andrej Babiš (ANO) přiznal, že tlačil na poslance Filipa Turka (Motoristé), aby se zúčastnil pondělního rozhovoru s prezidentem Petrem Pavlem. Turek se z jednání ze zdravotních důvodů omluvil, jistě tak nebude v pondělí jmenován členem vlády. Pavel má navíc k jeho osobě dlouhodobé a trvající výhrady.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy