reklama
Psychické problémy a pokus o sebevraždu slavného hudebníka? U Gotta něco stalo! - anotační obrázek
Psychické problémy a pokus o sebevraždu slavného hudebníka?…

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes na svém twitterovém účtu oznámil, že se na tomto datu dohodl s kanadským premiérem Justinem Trudeauem.

V provizorním režimu bude dohoda fungovat do doby, než bude ratifikována všemi členskými státy EU, uvedla agentura DPA. V České republice dohodu s Kanadou v dubnu schválil Senát, souhlas ale ještě musí připojit Poslanecká sněmovna.

CETA odstraňuje většinu cel a průmyslových poplatků, které omezují obchodování mezi unijními zeměmi a Kanadou. Podle odhadů expertů by dohoda mohla přinést nárůst obchodní výměny mezi EU a Kanadou až o pětinu. Kritici ale tvrdí, že může ohrozit tisíce pracovních míst.

CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement, též Komplexní hospodářská a obchodní dohoda) je dohoda mezi Kanadou a zeměmi Evropské unie, upravující podmínky volného obchodu a dodržování autorských práv.

Znění velké části ustanovení týkajících se autorského práva a jeho vynucování je téměř totožné s těmi, jež obsahovala Evropským parlamentem nedávno zamítnutá kontroverzní dohoda ACTA; to vyvolává obavy v řadách zastánců svobody internetu a lidských práv.

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama