reklama
Krainová otevřeně o svých exmilencích: Byli to blbci! - anotační obrázek
Krainová otevřeně o svých exmilencích: Byli to blbci!

Ceny oceli z uvedených zemí považuje Komise i evropští producenti za nepoctivě nízké. Nejmenované zdroje z EU sdělily agentuře Reuters, že protiopatření neschválily členské státy se zájmem o levnou ocel i ty, které mají vlastní výrobce oceli. První skupině prý chystané sankce připadaly příliš tvrdé, druhé naopak moc měkké.

Sporem se bude zabývat zvláštní výbor, jenž se sejde nejdříve 25. září. Usednou v něm představitelé členských států i Evropské komise, která předstoupí s upraveným návrhem. Ten projde, pokud se proti nepostaví většina států EU zastupující i většinu obyvatel EU.

Evropská komise dohlíží na obchodní politiku EU. Ceny za tepla válcované oceli z Brazílie, Íránu, Ruska a Ukrajiny a také ze Srbska začala zkoumat loni v červenci. Reagovala tak na stížnost evropského ocelářského sdružení Eurofer. Vyšetřování ukázalo, že podíl za tepla válcované oceli ze všech těchto zemí vyjma Srbska na evropském trhu do poloviny roku 2016 vystoupil na 12,6 procenta ze 7,5 procenta v roce 2013. Ceny se snížily o čtvrtinu.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama