Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Evropské firmy se bojí problémů kvůli pomalému jednání o brexitu

Firmy, ilustrační foto
Firmy, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Brusel - Evropské podnikatelské sdružení BusinessEurope je velmi znepokojeno pomalým tempem jednání o odchodu Británie z Evropské unie.

V dnešním prohlášení vyzvalo britskou vládu, aby urychleně přišla s návrhy, které by jednání uspíšily. BusinessEurope je lobbistickou skupinou, která mluví za firmy všech velikostí ve 34 evropských zemích, včetně Británie.

"BusinessEurope je mimořádné znepokojena pomalým tempem jednání," uvádí skupina v dopise zaslaném předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi. "Rok je již ztracen a časový tlak roste. Podnikatelé se chtějí vyhnout okraji útesu. Naše firmy potřebují mít jasno a čas na přípravu a přizpůsobení se situaci po brexitu."

Británie má opustit 28člennou unii 29. března 2019 a jedná o podmínkách odchodu. Jednání o vztazích po březnu 2019 ještě nezačala, protože zatím nepokročila jednání o podmínkách odchodu.

Témata:  firmy Brexit Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2026 13:10

Zazářila v rakouské StarDance a dostala laso od ČT. Známe další tanečnici

StarDance se v sobotu pochlubila zajímavou akvizicí do sestavy profesionálních tanečníků. Televizní diváci se na podzim mohou těšit na ženu, která loni uspěla u našich sousedů v Rakousku. Nyní se o to samé pokusí v Česku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Trumpovi na burzách nevěří, přesto panuje mírný optimismus

Akciové trhy v Asii dnes mírně rostou, zatímco ropa odmazává svůj předchozí dnešní cenový nárůst. Předchozí ztráty maže i zlato. To svědčí o tom, že burzy příliš nevěří tomu, že Spojené státy zítra skutečně podniknou fatální úder na Írán. Americký prezident Donald Trump o víkendu Teheránu nebývale ostře a expresivně pohrozil, že pokud nedojde k otevření Hormuzského průlivu, USA zničí i jeho klíčové cíle, včetně civilních, jako jsou elektrárny či mosty, a že v zemi „rozbombardují úplně všechno“.