Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Odejdou z "heuréky" i další obchody? Také pochybujeme o nezávislosti, říkají

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Praha - Konec spolupráce se srovnávačem cen Heureka.cz zvažují po Alza.cz další internetové obchody, které provozuje společnost HP Tronic. Mezi nimi například Kasa.cz a Euronics.cz.

Největší český e-shop Alza.cz ve čtvrtek uvedl, že přestává nabízet své zboží přes Heureku. Podle e-shopu není srovnávač nezávislý.

"Rozhodnutí Alzy chápeme a její obavy sdílíme a sdílíme rovněž pochyby o nezávislosti Heureky, zejména ve vztahu k jejímu sesterskému e-shopu Mall.cz," uvedl generální ředitel HP Tronic Daniel Večeřa.

"Naše pochybnosti ještě zesílily poté, co loni v prosinci vlivem problémů s logistikou kleslo hodnocení e-shopu Mall.cz na Heurece na 88 procent a přesto, v rozporu s vlastními pravidly, Heureka Mallu ponechala modrý certifikát 'Ověřeno zákazníky'," dodal Večeřa. Podle něj srovnávač zatím spíše odmítá požadavky na vytvoření smluvně garantovaného, pravidelného nezávislého auditu toho, jak nakládá s citlivými daty, které jí posílají všechny spolupracující e-shopy.

Podle šéfa Heureky Tomáše Bravermana srovnávač je a dál bude nezávislým subjektem, který poskytuje stejné služby všem svým obchodním partnerům bez ohledu na majetkovou strukturu. E-shopu Mall.cz podle něj nebyl certifikát Ověřeno zákazníky odebrán z toho důvodu, že hodnocení e-shopu nekleslo nikdy pod hranici 88 procent, které jsou pro jeho udržení potřebné.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes schválil prodej srovnávače cen Heureka.cz investiční skupině Rockaway pod podmínkou splnění řady závazků. Rockaway kupuje firmy za víc než 200 milionů eur (5,4 miliardy Kč). Obchod financují miliardáři Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Témata:  e-shopy ekonomika počítače

Související

Aktuálně se děje

4. července 2025 18:07

Viceprezident Transněftu vypadl z okna. Jde o další podezřelé úmrtí

V Rusku došlo k dalšímu podezřelému úmrtí vysoce postavené osoby. Zemřel viceprezident státní společnosti Transněft Andrej Badalov. Podle dostupných informací vypadl z okna ve svém domě v prominentní moskevské čtvrti Rubljovka. Informoval o tom web Moscow Times

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.