Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kladenská Poldi je v konkurzu, zaměstnanci budou nejspíš propuštěni

Soudy, ilustrační fotografie
Soudy, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Praha - Kladenská Poldi je v konkurzu. Soud nyní zveřejnil v insolvenčním rejstříku usnesení, které přijal už minulý týden. Tím je vyhlášení konkursu platné. Zda zaměstnanci budou propuštěni, bude jasné až po uplynutí patnáctidenní zákonné lhůty, tedy až v lednu.

V podniku zůstalo přibližně 150 lidí, už několik měsíců nedostali výplaty. Teď běží patnáctidenní zákonná lhůta. "Až poté může insolvenční správce začít jednat," uvedla hospodářka odborářů Poldi Marie Rezková.

Zaměstnanci budou mít nárok na odstupné a náhradu mzdy za výpovědní dobu, ale v případě, že by firmu získal nový majitel, nebude propouštění nezbytné. Podle insolvenčního správce se již přihlásila německá společnost, která projevila zájem o odkoupení podniku. Cílem insolvenčního správce je prodat Poldi a sesterskou společnost Poldi Trade jako celek.

Podmínkou plnění reorganizace bylo splacení dluhů, které vznikly před úpadkem společnosti. Od léta jednalo vedení Poldi s novým investorem, nakonec se ale dluhy splatit nepodařilo, přestože soud prodloužil původní lhůtu. Dluhy dosahují výše stovek milionů korun.

Podle obchodního rejstříku patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru.

Témata:  insolvence propouštění ekonomika

Související

Aktuálně se děje

4. července 2025 18:07

Viceprezident Transněftu vypadl z okna. Jde o další podezřelé úmrtí

V Rusku došlo k dalšímu podezřelému úmrtí vysoce postavené osoby. Zemřel viceprezident státní společnosti Transněft Andrej Badalov. Podle dostupných informací vypadl z okna ve svém domě v prominentní moskevské čtvrti Rubljovka. Informoval o tom web Moscow Times

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.