reklama

Fotografie v tištěných i online katalozích jsou mnohdy zavádějící, klamavý je občas také samotný popis zájezdu. Při výběru dovolené je tak vhodné řídit se pár základními pravidly.

Nenechte se odbýt

„Hotel je čtyřhvězdičkový a leží u moře,“ tak s touto informací byste se spokojit neměli. Chtějte vědět, přesný název hotelového resortu, zajímejte se, jak daleko je ubytování od pláže, o jakou pláž se jedná. Je soukromá, veřejná, písečná, oblázková? Jsou na pláži dostupná lehátka, slunečníky, hotelový bar? Ptejte se na vše, co vás napadne. Čím více konkrétnějších informací budete mít, tím lépe pro vás.

Buďte realisté

I přestože fisrt minute nabídky jsou skutečně lákavé, je zapotřebí při koupi dovolené stát pevně nohama na zemi. Týdenní zájezd v tříhvězdičkovém resortu s all inclusive stravováním v hlavní sezóně za 5 000 Kč nejspíš nebude úplně taková idyla, jak se na první pohled může zdát. Jídlo asi nebude na špičkové úrovni a kvalita hotelu bude nejspíš také pokulhávat. Je-li vaší vysněnou dovolenkovou zemí Řecko, pak se poohlédněte po více nabídkách, ať víte, jaká cena je vůbec reálná.

Pozor na dny a noci

Dalším ošemetným bodem při výběru jsou počty dnů a nocí. Plánovat dovolenou jen podle toho, co je napsáno v nabídce, nestačí. Snadno se vám může stát, že budete o jednu noc a dva dny ošizeni. Typickým příkladem je odlet na dovolenou těsně před půlnocí, kdy vlastně první noc trávíte v letadle, ubytování získáte až další den po obědě, takže dlouhé hodiny trávíte na recepci a přicházíte tak o cenný čas. Obdobná situace může nastat i při odletu.

Dejte na recenze

Letos máte jasno, pro dovolenou jste si vybrali Egypt. Destinaci si rozhodně nemusíte nechávat vymluvit, nad čím byste se ale měli poradit, je volba hotelu. Nejen v Egyptě totiž můžete strávit týdenní idylku, stejně tak jako nekončící horor. Dejte proto na doporučení a čtěte recenze na internetu. Dozvíte se celou řadu užitečných informací. Jaké je ubytování, jaký je personál, jaké je jídlo i jaké je okolí. Díky recenzím předejdete velkému zklamání, zároveň vám pomohou vybrat resort, který bude vyhovovat všem vašim potřebám i všem členům zájezdu.

Čtěte smluvní podmínky

Jedna věc je, co čtete a co si domluvíte, a druhá, co je psáno a podepsáno. Proto nespoléhejte jen na lákavou nabídku a na odpovědi cestovní kanceláře, chtějte, aby vše bylo řádně zapsáno i ve smlouvě. Přesný název hotelu, jasné datum a cena zájezdu, počet dní a nocí, pořadatel zájezdu a mnohé další důležitosti. Jakmile se cokoliv nebude shodovat s tím, co bylo domluveno, ozvěte se. Stejně tak řešte jakékoliv nepřesnosti týkající se vašich osobních údajů.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama