Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA a Čína se dohodly na snížení amerického obchodního schodku

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: COMEFLEX CONSULTING

Washington/Peking - Spojené státy a Čína se dohodly na opatřeních zaměřených na výrazné snížení amerického obchodního deficitu.

Vyplývá to ze společného prohlášení obou zemí. Čína by podle dohody měla nakupovat více amerického zboží, zejména zemědělských a energetických produktů, napsala agentura Reuters.

"Bylo dosaženo shody ohledně přijetí účinných opatření k výraznému snížení deficitu Spojených států v obchodování s Čínou," uvedly Washington a Peking ve společném prohlášení. "Čína výrazně zvýší nákupy zboží a služeb ze Spojených států. To pomůže podpořit hospodářský růst a zaměstnanost ve Spojených státech," dodaly.

Americký prezident Donald Trump učinil ze snížení deficitu v obchodování s Čínou jeden z klíčových bodů své předvolení kampaně, připomněla agentura Reuters. V loňském roce se amemrický deficit zvýšil o osm procent na rekordních 375 miliard dolarů (přes osm bilionů Kč).

Témata:  USA Čína ekonomika

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí: Příští víkend bude typicky jarní

Českou republiku čeká příští víkend převážně jasná až polojasná obloha.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Americký dolar

Těžké ráno pro Evropu. Nafta i plyn zdražují, některé měny slábnou

Prvotní reakce evropských burz na víkendový úder USA a Izraele na Írán spočívá zejména v oslabování evropských měn vůči dolaru, ale překvapivě i izraelskému šekelu, dále pak v dramatickém vzestupu velkoobchodních cen zemního plynu či nafty a v neposlední řadě ve výrazném růstu akcií četných energetických společností a zbrojovek, mezi nimiž však chybí dvě největší české burzovně obchodované společnosti, ČEZ a Czechoslovak Group, které obchodování naopak zahájily poklesem.